III KONGRES – 2018

13-16 września 2018 r.

TEMAT:

WOLNI W DUCHU ŚWIĘTYM” to temat III Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych, wybierając to hasło chcieliśmy nawiązać do tematu roku duszpasterskiego 2018 r. „W mocy Bożego Ducha”.

MIEJSCE

III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych odbył się w sercu Miłosiernego Jezusa w Krakowskich Łagiewnikach. Głównym miejscem spotkań było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II wraz z aulą.

LOGO

Logo przedstawia trzy zjednoczone w radości i uwielbieniu Pana Boga postacie, znak jedności różnych form życia konsekrowanego.  Przeczytaj więcej o SYMBOLICE LOGO!

„… gdzie jest DUCH PANA, tam jest wolność” (2 Kor 3,17)

W drodze życia dla Boga – Duch Święty formuje nasze serca do wolności dzieci Bożych, które czerpią inspirację z każdej chwili dnia, z każdego spotkania i relacji z drugim człowiekiem oraz z każdego wydarzenia.

Pozwólmy Duchowi Świętemu, aby nas wyzwalał, rozszerzał nasze serca, czynił nas prawdziwie nowymi, jednoczył oraz budował w nas Dom, w którym tak my jak i Bóg są u siebie – Dom pełen życia.

On poprowadzi nas w świat wolności!

Pragnąc się zjednoczyć, aby usłyszeć razem co Duch mówi do nas tu i teraz setki Młodych Konsekrowanych z każdego zakątka Polski przybyło na III Kongres młodych osób konsekrowanych, do Łagiewnik, w dniach 13-16 września 2018 r.

MATERIAŁY

s. Anny Bałchan SMI
„Nie wolno milczeć o tym, że Bóg jest…”
o. Stanisława Jarosza OSPPE
„Nie wolno milczeć o tym, że Bóg jest…”
ks. Krzysztofa Wonsa SDS
„Duch Święty zapewnia Pismom wieczną młodość”