Info dla uczestnika

Dokładnie tak! Już za chwilę zobaczymy się w Licheniu, podczas IV Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych! Bardzo się cieszymy z tego faktu, a dodatkowo dla każdego z uczestników mamy kilka przydatnych informacji!

Zdjęcia

Twórz media Kongresowe razem z nami! Zapraszamy wszystkich uczestników do udostępniania swoich najlepszych fotografii z Kongresu w naszym wspólnym kongresowym albumie. 

Podróż

Na naszym facebooku w poście umocowanym na samej górze, uczestnicy oferują podwózkę innym pisząc np. „skąd jadą” i „ile mają miejsc”. Możesz tam znaleźć informację o możliwości zabrania się z kimś do Lichenia, lub dorzucić swoją propozycję!

Jeżeli jednak jedziesz na Kongres transportem publicznym to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy rozkład jazdy autobusów z dworca PKP w Koninie do Lichenia Starego. 

Pomocne będzie wiedzieć, że dzięki uprzejmości władz Konina, w godzinach 13:30 – 17:00, na dworcu będą podstawione dodatkowe autobusy z tabliczką „Kongres” (bilety płatne u kierowców). 

Rejestracja

Po przyjeździe na miejsce trzeba się zarejestrować. Punkty rejestracji gdzie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania, oraz wskażemy wam gdzie będziecie jeść, spać, modlić się i świetnie bawić, znajdują się w 2 domach pielgrzyma: „Arce” i „Betlejem” i będą otwarte od godziny 14:00.

Mamy nadzieję, że powyższa mapka pozwoli Wam je znaleźć!

Co zabrać?

Odpowiadając na wiele kierowanych do nas pytań. 
– Nie trzeba brać swojej pościeli ani ręczników. 

Wszystko mamy zapewnione dzięki życzliwości braci Marianów, którzy jako gospodarze miejsca goszczą tegoroczny Kongres.

W pakiecie uczestnika (tak jak widać to powyżej) dostaniecie:

torbę z naszym logo (dzięki uprzejmości PZUW)
identyfikator, gdzie wpiszecie swoje dane i nazwę Waszego Instytutu, oraz na którym znajdziecie: program naszego Kongresu i telefon na infolinie kongresową.
– pamiątkowy długopis z naszym logiem, który pomoże w zapisaniu najważniejszych refleksji z Kongresu.
notatnik i śpiewnik w jednym (to tutaj zapiszecie refleksję o których wspomnieliśmy). Znajdziecie tutaj: program, teksty Ewangelii na każdy dzień i miejsce na notatki, śpiewnik i teksty jutrzni i nieszporów na każdy z dni Kongresu. 
– smycz (również dzięki uprzejmości Orlen-u) na której zawiesicie identyfikator
mapkę Lichenia, która pomoże Wam zawsze znaleźć drogę na wszystkie ważne wydarzenia naszego Kongresu.

Jedyne co musicie zabrać poza rzeczami osobistymi i wyjściowym strojem/habitem to Pismo Święte i brewiarz (jeśli chcecie odmawiać wszystkie godziny brewiarza, ponieważ w notatniku są jedynie teksty jutrzni i nieszporów).W

Jeśli już będziecie na miejscu i zarejestrujecie się i zostanie Wam trochę czasu do kolacji (planowana na godzinę 17:00 – gdzie? – dowiecie się w rejestracji, obiecujemy!) mamy dla was dodatkową propozycje!

Dla chętnych możliwe jest zwiedzanie Muzeum im. ks. J. Jarzębowskiego oraz zapoznanie się z Sanktuarium. Wejście do muzeum znajdziecie bez problemów dzięki grafice powyżej.

Do zobaczenia w Licheniu. Polecamy drogę wszystkich uczestników wstawiennictwu Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej Polski i  Świętych Patronów Waszych Instytutów.