Konsekrowany Adwent – nie wystarczy czekać!

„Gdzie są konsekrowani, tam jest radość!” Rozpoczynamy czas radosnego oczekiwania, czyli Adwent. Wiele propozycji internetowych materiałów, refleksji, ćwiczeń duchowych, czy rekolekcji pochodzi właśnie od konsekrowanych (najczęściej młodych 🙂 ). Dzielimy się z Wami niektórymi z nich:

Rekolekcje

#AdwentKonsekrowanych –  rekolekcje internetowe w Adwencie. Start 28 listopada 2022, zapisy wyłącznie poprzez poniższy formularz:
ttps://forms.gle/7UY9AL9TTh7AMqXKA

#Godfulness – rekolekcje „Powołani do szczęścia” to internetowa propozycja przygotowana przez jezuicką inicjatywę Godfullness, dla wszystkich, a także dla konsekrowanych! Rekolekcje trwają 3 tygodnie  zawierają materiały do modlitwy i refleksji na 7 dni tygodnia. Dla chętnych mo zliwość udziału w grupkach dzielenia. Informacje i zapisy tutaj

Ćwiczenia duchowe

#DzieńDobryTuBóg – propozycja Dominika Dubiela SJ i Aletei. Seria ćwiczeń duchowych isnpirowanych duchowością ignacjańską nawiązyjących do rozważań „Modlitwy w drodze”. 

„Będziemy zawsze zaczynać od zatrzymania i uświadomienia sobie że znajdujemy się w obecności Boga. Następnie czytając fragment czytania, jakie Kościół proponuje na dany dzień, zatrzymamy się nad jednym wybranym elementem. Będzie to punkt wyjścia dla naszej modlitwy wyobraźnią. 

Poniżej pierwszy dzień rozważań:

Pieśni Adwentowe

W każdą sobotę od 30 listopada na dominikanie.pl znajdziemy propozycje pięknej aranżacji pieśni adwentowej, która pomoże nam zrozumieć że „Adwent to czas oczekiwania na Boga, który jest blisko, który przychodzi kazdego dnia, który daje łaskę”.

Poniżej pierwszy klip.
Pieśni adwentowe [#01] Marana tha

t.: Ap 19, 1-7
m.: WSPÓLNOTA BŁOGOSŁAWIEŃSTW
adapt. pol.: A. Piecuch, J. GAŁUSZKA 

 

Więcej inicjatyw na ekai.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *