Liderzy w Licheniu

Pościelili tysiąc łóżek, zrobili 10 tysięcy kanapek i porozwieszali milion plakatów, a wszystko to dla uczestników IV Kongresu Młodych Konsekrowanych… No może nie do końca, ale zapewniają, że wszystko jest w najlepszym porządku i wyrobimy się na czas. Trwają przygotowania do naszego spotkania!

W dniach 6-7 maja koordynatorzy IV Kongresu oraz odpowiedzialni za poszczególne sekcje spotkali się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiem, gdzie od 22-25 września będzie odbywał się IV Kongres Młodych Osób Konsekrowanych. W piątek wieczorem udało się omówić prace i zadania, które już udało się zrealizować, które należy jeszcze wykonać oraz przewidzieć te, które trzeba będzie podjąć w trakcie Kongresu. W sobotę po wspólnej Mszy Świętej grupa organizacyjna spotkała się z kustoszem Sanktuarium – ks. Januszem.

Ważne było zapoznanie się z infrastrukturą Sanktuarium, wyznaczenie miejsc, które będą kluczowe podczas Kongresu. Koordynatorzy odwiedzili również ss. Anuncjatki, aby przekazać szczegóły i zaproszenie s. Marii, która ubogaci Kongres swoim świadectwem. Wszystko zwieńczyliśmy pysznym obiadem. Wspólny czas, choć pracowity, był tez dobrą okazją do lepszego poznania się i umocnienia więzi.

Tekst: s. Angelika Mrówka
Zdjęcia: s. Karolina Ostopinko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *